logo

Trzy Diamenty Forbesa trafiły do spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej LOTOS. Spotkanie pomorskich laureatów rankingu odbyło się w Gdańsku 27 lutego 2013.

Nagrody

Trzy Diamenty Forbesa trafiły do spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej LOTOS. Spotkanie pomorskich laureatów rankingu odbyło się w Gdańsku 27 lutego 2013.

Miesięcznik Forbes wraz z wywiadownią Bisnode Polska stworzył listę przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość. Jest to siódma edycja tego prestiżowego rankingu. Na liście Diamentów znalazły się przedsiębiorstwa, które osiągnęły największy przeciętny roczny wzrost wartości. Firmy oceniane były na podstawie sprawozdań finansowych złożonych do KRS.

W województwie pomorskim Diamenty Forbesa w kategorii firm powyżej 250 mln zł przychodu otrzymał m.in. LOTOS Asfalt. Spółki Grupy Kapitałowej LOTOS znalazły się także w kolejnych dwóch kategoriach rankingu. W grupie firm, które osiągnęły od 50 do 250 mln zł przychodu, wyróżnienie otrzymał LOTOS Serwis, zaś w grupie 5-50 mln zł – LOTOS Lab.

Gala wręczenia Diamentów Forbesa 2013

W imieniu poszczególnych spółek wyróżnienia w rankingu odebrali (kolejno na zdjęciu autorstwa Krzysztofa Nowosielskiego): dyrektor naczelny LOTOS Serwis Leszek Dylik, dyrektor ds. finansowych LOTOS Asfalt Marek Skalski oraz dyrektor naczelny LOTOS Lab Wojciech Marjański. W uroczystości uczestniczyli też inni przedstawiciele pomorskiego biznesu oraz lokalnych władz, m.in. marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i prezydent miasta Gdańska Paweł Adamowicz.

Szczegółowe informacje o tegorocznej i poprzednich edycjach Diamentów Forbesa znajdują się pod adresem: www.diamentyforbesa.pl.

Biuro Komunikacji, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel.58 308 87 31, 58 308 83 88, e-mail: media@grupalotos.pl.