Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

Miesięczna struktura produkcji rafinerii: marzec 2021

Struktura wytworzenia produktów rafineryjnych i przerób ropy
w marcu 2021 roku

Spółka przedstawia strukturę wytworzenia produktów rafineryjnych i przerób ropy dla konfiguracji technologicznej uwzględniającej instalacje produkcyjne wybudowane w ramach Projektu EFRA.

Powyższy plik zawiera dane miesięczne za okres od października 2019  r. do marca 2021 r.

Struktura wytworzenia produktów rafineryjncyh Grupy LOTOS S.A.  
w tys ton.

marzec

2021

Przerób ropy 

436

 
Benzyny

 83

 
Benzyna surowa

 25

 
Oleje napędowe

456

  
Lekkie oleje opałowe

 21

 
Paliwo lotnicze JET

  13

 
Produkty ciężkie(1)

  72

   
Koks naftowy 

   1

 

Pozostałe(2)

 77

 

Produkcja razem(3)

749

  

 

Struktura uzysków w danym miesiącu uzależniona jest od szeregu czynników i może ulegać istotnym zmianom w pozostałych miesiącach danego kwartału. W rezultacie prezentowana miesięczna struktura uzysków nie może być traktowana jako reprezentatywna dla bieżącego kwartału. W ramach wykazanego w lutym i marcu wolumenu oleju napędowego znalazł się zaimportowany olej napędowy (292,5 tys. ton), który został wykorzystany w procesie produkcyjnym w celu powiększenia puli dostępnego produktu dla zabezpieczenia zobowiązań i pozycji rynkowej Spółki w sytuacji remontu postojowego.

1ciężki olej opałowy i komponenty asfaltowe.
2 gazy opałowe i techniczne, siarka, oleje bazowe, frakcja ksylenowa, LPG, paliwo bunkrowe, ekstrakty, rafinaty, gacze.
3 różnica pomiędzy wolumenem przerobionej ropy naftowej i wolumenem produkcji rafinerii wynika z faktu, że oprócz ropy naftowej na instalacje i do komponowania wyrobów gotowych kierowane są strumienie biokomponentów, dodatków uszlachetniających oraz średnich destylatów naftowych, zakupione od zewnętrznych dostawców.